6. septembrī seši tūkstoši skolēnu no 119 novadiem tikās Arēnā “Rīga”, lai atklātu Latvijas simtgadei veltīto pasākumu ,,Latvijas skolas soma”. Šāda iespēja bija arī mums – 18 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 8.-9.klašu skolēniem.
,,Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1.-12. klašu skolēniem, tajā skaitā profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, būtu iespēja teorētiskās zināšanas papildināt ar klātienē dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos un citviet gūto pieredzi.
Gaidot atklāšanas koncertu, mums bija iespēja piedalīties daudz un dažādās aktivitātēs, piemēram, kino un animācijas tapšanas aizkulisēs vai diskusijā par to, kādu mēs redzam Latviju pēc 100 gadiem.
Koncertā, kas bija “Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākuma interesantākā un grandiozākā daļa, tika stāstīts par Latvijas kultūru, vēsturi, tradīcijām un vērtībām, un tajā uzstājās Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, The Ludvig, Laima Jansone, grupa “Dagamba”, Matīss Čudars, Edavārdi, dejotāja un horeogrāfe Liene Grava, Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, grupa “Auļi”, soprāns Marlēna Keine, DJ Monsta un DJ Rudelies, simfoniskais orķestris „DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji, velo triālisti ”Karters” un citi mākslinieki.
“Latvijas simtgadei veltītā programma ,,Skolas soma” ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un sastapties ar radošām personībām. Tie ir pārsteidzoši atklājumi un jauna emocionāla pieredze. Tas ir vienkārši interesanti. Iespējams, pats svarīgākais šīs programmas mērķis ir vienlīdzība jeb vienādās iespējas visiem. Tas nozīmē, ka tajā var piedalīties skolēni no visas Latvijas un nevienam nav nekādu privilēģiju. Katram ir iespēja atklāt mūsu kultūras krāšņumu un iepazīt Latvijas aizraujošo vēsturi” – tā atklāšanas uzrunā uzsvēra LR Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Mēs priecājamies, ka mums tika dota iespēja būt šajā pasākumā!

Laura Airisa Didžus,
VPĢ 9.a klases skolniece

Izmantotie resursi: https://www.lv100.lv/jaunumi/ar-6000-skolenu-lidzdalibu-atklata-iniciativa-latvijas-skolas-soma/