Robotikas klubs RoboQuick

4. un 5. decembrī robotikas kluba “RoboQuick” skolēni piedalījās lielākajās Ziemeļeiropas robotikas sacensībās Robotex 2015 Tallinā. Šogad Tallinas Tehniskās universitātes un Tartu Universitātes organizētās sacensības notika jau piecpadsmito reizi.

DSCF0083

Mūsu robotikas aktīvisti piedalījās sacensībās kopumā ar sešiem mini sumo un Folkrace robotiem. Lai gan skolas robotikas klubs sacensībās piedalījās jau ceturto gadu, lielākā daļa kluba biedru guva vēl tikai pirmo pieredzi, jo pieci sacensību dalībnieki ar robotiku sākuši nodarboties tikai septembrī (9.b klases skolēns Kristaps Soboļevs, 10.c klases skolēni Sabīne Gailīte, Reinis Psjuks, Jānis Maļinovskis un 10.b klases skolēns Ričards Eglītis). Tāpēc starts jāvērtē kā īpaši veiksmīgs, jo Reinis Psjuks komandā ar Sabīni Gailīti un Kristapu Soboļevu Folkrace disciplīnā ar robotu “The Flaming Marshmallow” iekļuva pusfinālā (pavisam šajā disciplīnā bija pieteikti 83 roboti). Otro gadu sacensībās startēja Andris Kārkliņš (9.b klase).

Kas ir Folkrace? Skatītājiem tā noteikti ir viena no jautrākajām robotikas disciplīnām. Tajā vairāki autonomi roboti vienlaicīgi tiek palaisti pa līkumotu un nelīdzenu trasi un mēģinot pēc iespējas ātrāk to izbraukt, nereti noturot pretinieku robotus par trases nožogojumu, kā rezultātā sāk braukt pretējā braukšanas virzienā, netīšām mēģina viens otru pastumt malā un veic citus interesantus manevrus, kas cilvēkiem no malas var šķist pat smieklīgi.

Dalībnieki atgriezušies iespaidu pārpilni, jo paralēli robotu startiem sacensībās ir iespēja aplūkojot vai izmēģinot darbībā jaunākos tehnoloģiju sasniegumus, vērot zinātniskus eksperimentus u.c. interesantas un aizraujošas lietas.

Liels paldies skolas absolventam, RTU studentam Kristapam Skrastiņam, kurš palīdzēja un konsultēja robotikas kluba dalībniekus robotu izveidē un sagatavošanā sacensībām. Arī viņam pašam šī sacensības bija veiksmīgas, jo Folkrace disciplīnā tika iegūta 3.vieta.


Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas robotikas kluba “RoboQuick” skolēni arī šogad 2014./2015. mācību gadā veiksmīgi startēja Baltijas robotikas sacensībās Robotex 2014. “RoboQuick” sacensībās piedalījās trešo reizi. Komandas pieci dalībnieki sacensībās piedalījās ar četriem robotiem līnijsekotāju (viens robots 12.c klases skolēnam Mikam Veinbergam), mini sumo (divi roboti, no kuriem viens robots bija 8.klašu skolēniem Andrim Kārkliņam, Kristapam Ārgalim, Naurim Adatam, bet otrs – 12.klašu skolēniem Mārcim Nīmantam un Mikam Veinbergam) un iRobot sumo (viens robots 12.d klases skolēnam Mārcim Nīmantam) disciplīnās.

robotex2014

Robotex ir Baltijas valstīs lielākās divu dienu robotikas sacensības. Tās koordinē Tallinas Tehniskā universitāte un organizē sadarbībā ar Tartu Universitāti. Šogad sacensības notika jau četrpadsmito reizi un tajās piedalījās dalībnieki no dažādām skolām, augstskolām, uzņēmumiem, individuāli dalībnieki, kā arī dalībnieki no ārvalstīm. Katru gadu abas sacensību dienas to apmeklētājiem un dalībniekiem ir iespēja apmeklēt dažādas izstādes, ekspozīcijas un darbnīcas, aplūkojot vai izmēģinot darbībā jaunākos tehnoloģiju sasniegumus – Google brilles, “gudrās” mājas elektroierīces, robotu detaļu un konstruktoru piedāvājumus, dronus un helikopterus, virtuālās realitātes brilles, vērot zinātniskus eksperimentus u.c. interesantas un aizraujošas lietas. Robotex pirmā diena ir veltīta nākamās robotikas paaudzei un sacensības notiek salīdzinoši vieglākās jomās, taču otrajā dienā fokuss ir uz pieredzējušiem robotu būvētājiem, kuriem nepieciešamas augstāka līmeņa prasmes un zināšanas. Robotu disciplīnas ir dažādas – līnijsekošana, LEGO sumo, Lego līnijsekošana, futbols 2 pret 2, humanoīdo robotu futbols, mini sumo, robotu rallijs, iRobot sumo, 3 kg sumo, glābšanas misijas uz jūras u.c.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai ir veiksmīga sadarbība ar Rīgas Tehniskās universitātes robotikas klubu. Skolas absolvents, nu jau RTU students, Kristaps Skrastiņš ir palīdzējis un konsultējis skolas robotikas kluba dalībniekus robotu izveidē un sagatavošanā sacensībām.

Dalībnieku skaits sacensībās ar katru gadu pieaug, pavisam sacensībām bija reģistrēti 386 roboti. Arī dalībnieku skaits no Valmieras palielinās.


Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas robotikas kluba “RoboQuick” skolēni sestdien, 18.aprīlī, pirmoreiz veiksmīgi startēja “Võru Robotics Circle and RoboMiku battle 2015″, kas notika Võru pilsētā Igaunijā.

Komandu sacensībās pārstāvēja trīs dalībnieki ar četriem robotiem trijās disciplīnās – vienu līnijsekotāju (Andris Kārkliņš 8.b), diviem mini sumo (Mārcis Nīmants 12.d un pagājušā gada skolas absolvents Kristaps Skrastiņš) un vienu folkrace robotu (Kristaps Skrastiņš). Kristaps Skrastiņš vienlaicīgi ir arī skolas robotikas kluba dalībnieku konsultants un palīgs robotu izveidē un sagatavošanā sacensībām.

Veiksmīgākā pārgaujiešiem biji mini sumo robotu disciplīna, jo Kristapa Skrastiņa robots Nuts Cracker ieguva 1.vietu, bet Mārča Nīmanta robots No Mercy – 4.vietu. Folkrace disciplīnā iegūta dalīta 4.-6.vieta. Visiem dalībniekiem tā bija lieliska iespēja izmēģināt savus robotus cīņā, gatavojoties Latvijas robotikas čempionātam 2015.

“Võru Robotics Circle and RoboMiku battle 2015″ ir Igaunijas nacionālās robotikas sacensības skolēniem, kuras organizē Võru apriņķa profesionālās izglītības centrs. Šogad sacensībās kopā piedalījās 183 komandas, no Latvijas – 8. Dalībnieki sacentās vienpadsmit dažādās robotu disciplīnās – līnijsekošana, Lego līnijsekošana, FLL robotu spēle, folkrace, mini sumo, 3 kg sumo, LEGO sumo, labirints u.c. – un četrās programmēšanas disciplīnās – animāciju un spēļu.Šogad pirmoreiz sacensībās bija iespēja redzēt FIRST Tech Challenge (FTC) metāla robotus, kā arī uzjautrinošus animatorus un spēļu programmētājus no Võru Robotics Circle.

Paralēli sacensībām to dalībniekiem un apmeklētājiem bija iespēja vērot Tartu Universitātes zinātniskos eksperimentus un ekspozīcijas, un darīt interesantas un aizraujošas lietas, kā piemēram, cīnīties sumo cīkstoņu tērpos.

DSCF9213


25.aprīlī norisinājās gadskārtējais Latvijas Robotikas čempionāts, kurā veiksmīgi startēja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas robotikas kluba “RoboQuick” skolēni. Čempionāts notika Rīgā, Āzenes ielā 18, Rīgas Tehniskās universitātes radošo industriju centrā. Šogad papildus sešām jau ierastajām disciplīnām – mini sumo, mega sumo, roomba sumo, lego sumo, linefollower, Freestyle -, bija arī jauna disciplīna – Folkrace.

DSCF9252 DSCF9228DSCF9242

Skolas komandu sacensībās pārstāvēja četri dalībnieki ar septiņiem robotiem piecās disciplīnās – vienu līnijsekotāju (Andris Kārkliņš 8.b), vienu lego sumo (šo robotu veidoja un programmēja Nauris Adata 8.d, taču sacensību dienā tā laidējs bija Andris Kārkliņš), diviem mini sumo (Mārcis Nīmants 12.d, kurš startēja mini sumo skolēnu klasē, un pagājušā gada skolas absolvents Kristaps Skrastiņš), vienu folkrace robotu (Kristaps Skrastiņš) un diviem roomba sumo robotiem (Mārcis Nīmants un Miks Veinbergs 12.c).

Veiksmīgākās disciplīnas pārgaujiešiem sestdien bija mini sumo robotu cīņas un folkrace. Kristapa Skrastiņa robots Rieksti folkrace disciplīnā ieguva 1.vietu, bet Mārča Nīmanta robots No Mercy – 2.vietu no 16 startējušajiem robotiem mini sumo skolēnu klasē.

DSCF9248  DSCF9244

Rezultāti pārējās robotu disciplīnās arī jānovērtē atzinīgi. Kristapa Skrastiņa mini sumo robots Nuts Cracker ieguva dalītu 5.-6.vietu 19 startējušo robotu sīvā konkurencē šajā disciplīnā. Tāpat dalītu 5.-6.vietu ieguva Mārča Nīmanta robots Traktors roomba sumo disciplīnā 15 dalībnieku konkurencē. Mika Veinberga robots Filtron šajā disciplīnā ieguva dalītu 9.-12.vietu. Andra Kārkliņa līnijsekotājs ieņēma 13.vietu līnijsekotāju konkurencē (pavisam sacensībās pieteikti bija 25 līnijsekotāji).

DSCF9291DSCF9294DSCF9297

Paldies Kristapam Skrastiņam par sniegtajām konsultācijām, padomiem un palīdzību skolas komandai robotu izveidē un sagatavošanā, gatavojoties sacensībām!

arrow-right